Obrączka Pani Marii
 Oceń wpis
   

Być może ktoś dostrzegł błysk obrączki na palcu, bo tam skierował wzrok szukając wszystkiego. Być może złoto błysnęło gdzieś pomiędzy grudami podmokłej ziemi; różnymi kawałkami metalu, rozrzuconych bezładnie rzeczy. A może -  tam w tym lesie – nikt nie dostrzegł  złotej obrączki, będąc skupionym na wielu innych, ważnych  czynnościach.

A przecież tych było i jest do wykonania bardzo wiele.  Śledczy po tym rejonie poruszają się bardzo wolno: fotografują, spisują, katalogują, układają, mierzą. Bo szeroki obraz wydarzeń mają złożyć w całość. Dobrze wiedzą, że Wszyscy na to czekają.  Więc może było tak,  że błysk złotej obrączki nie był dla nich w tym momencie wystarczająco ważny albo jej nie zobaczyli.

Wewnątrz obrączki wygrawerowane było imię męża, bo tak powiedzieli ci - dopytywani o detale - którzy dobrze znali Panią Marię i Pana Lecha.

Ktoś więc pewnie później, już w Moskwie, bardzo  delikatnie, zdjął  obrączkę z palca; sprawdził,  było wyryte imię męża.  Wiele lat byli ze sobą więc litery nieco wytarte, ale czytelne. Dokonano potwierdzenia.

Dziś Pani Maria wróciła do Polski. Są już znowu razem.

Komentarze (1)
Nie wolno pytać My, naród

Komentarze

2010-04-13 21:32:17 | 89.78.20.* | moo
Re: Obrączka Pani Marii [0]
Dziękuję. skomentuj
Najnowsze komentarze
2014-01-06 19:27
najlepszeprezenty.com.pl:
Marka Polska - najlepiej strzeżony sekret Europy
pozdrowienia :)
2013-12-23 13:02
rtvagd.net:
Kolęda PZPN
Wesołych świąt! :)
2013-12-22 00:36
sw-elzbieta.com:
Co ma zrobić Adam Małysz ?
Wesołych świąt! :)
O mnie
Jerzy Ciszewski
Od lat zajmuję się zawodowo public relations; od niedawna również marketingiem sportowym. W pracy, nie muszę się do niczego zmuszać, a to z dość prozaicznej przyczyny - po prostu lubię to co robię