www.1944.pl - Muzeum Powstania Warszawskiego
 Oceń wpis
   

Muzeum Powstania Warszawskiego powstało  stosunkowo niedawno.  Kawałek od centrum, na bliskiej Woli (dzielnica w Warszawie).    Było nam wszystkim bardzo  potrzebne.

Pokazuje to co wydarzyło się w Warszawie.  Przypomina gehennę stolicy, całego kraju i większości europy. Muzeum jest bardzo nowoczesne tak w sensie – nazwijmy to: konceptu, scenografii, eksponatów (które rozumiem - cały czas są zbierane w kraju i po swiecie.

Prowadzani są tam różnoracy goscie zagraniczni.  Po wyjściu, na ogół ich komentarze brzmią  – „Nie wiedziałem, że co takiego miało miejsce”, „To straszne co was spotkało !” Później zatapiają się w myslach na dłuższy moment.

Ja podobnie zatopiłem się w sobie gdy zakończyłem oglądanie ekspozycji w muzeum w Ypres w Belgii. Podobnie działające na zmysły i wyobraźnię jak nasze powstańcze. Tamto poswięcone okopom pierwszej wojny swiatowej,  śmiertelnym gazom które były puszczane na wroga; około 160 cmentarzom brytyjskich żołnierzy rozsianych m.in. na polach Flandrii. Kilka widziałem – białe krzyże po horyzont. Myślałem sobie wtedy o powstańczych mogiłach w Warszawie.

Piszę tę notkę bo dostałem list z Muzeum Powstania  z ofertą współpracy, którą jak rozumiem rozesłano do różnych firm - w tym i do naszej. Gdzie nie mniej ni więcej w absolutnie profesjonalny sposób, zaprasza się wszystkich NAS do współpracy. Co ważne, pozostawiając zainteresowanym, do wyboru,  formę zaangażowania; dla każdego na miarę jego sił i to nie tylko finansowych. Super podejście.

 

Więc będzie 65 rocznica Powstania Warszawskiego, ale piszę tę notkę również dlatego, że musimy - jako Polacy - mówić wszyscy (komu się tylko da) o naszej historii. Szczególnie teraz gdy Erica Steinbach czai się do skoku - mój poprzedni wpis

jerzyciszewski.bblog.pl/wpis,polerowanie;historii;by;erica;steinbach,21773.html

Muzeum Powstania Warszawskiego – przepraszam za zawodowy slang – jest znakomitym „wehikułem” do tego celu. To co pewnie należałoby zrobić to przetłumaczyć „content”  - w szczególnosci na język niemiecki (póki co jest maleńka notka o adresie, godzinach otwarcia) i linkować gdzie się da (również w Niemczech) adres tej strony; także   linkować gdzie się da wersję angielską i inne. Jestem pewien, że nasi młodociani internetowcy dali by sobie radę z tym zadaniem spiewająco;  pewnie nie pobrali by za to złamanego grosza.

Przy okazji, polecam grupę dyskusyjną na Golden Line „Powstanie Warszawskie”. Tam różnorakie "yapiszony" dyskutują sobie na powstańcze tematy.

www.goldenline.pl/grupa/powstanie-warszawskie/

Komentarze (0)
Polerowanie historii by Erica... ul. Nowoursynowska 139

Komentarze

Najnowsze komentarze
2014-01-06 19:27
najlepszeprezenty.com.pl:
Marka Polska - najlepiej strzeżony sekret Europy
pozdrowienia :)
2013-12-23 13:02
rtvagd.net:
Kolęda PZPN
Wesołych świąt! :)
2013-12-22 00:36
sw-elzbieta.com:
Co ma zrobić Adam Małysz ?
Wesołych świąt! :)
O mnie
Jerzy Ciszewski
Od lat zajmuję się zawodowo public relations; od niedawna również marketingiem sportowym. W pracy, nie muszę się do niczego zmuszać, a to z dość prozaicznej przyczyny - po prostu lubię to co robię